آخرین مطالب

حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در استان اجتماعی

حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در استان

  بزرگنمایی:

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان گفت: تسهیلات اشتغالزا باید از سوی متقاضی با بیمه کردن پرداخت شود، که ثبت آن می‌تواند به منزله ایجاد اشتغال جدید باشد و سازمان تامین اجتماعی باید در این زمینه یکی از ناظرین باشد.
به گزارش  دیار مفرغ ،منوچهر گودرزی در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به بعضی از کارگاه‌ها و شرکت هایی که در حال تاسیس هستند یا توسعه هستند باید با نظارت سازمان تامین اجتماعی باشند، اظهار داشت: در زمینه ارائه تسهیلاتی که در استان برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی به متقاضیان پرداخت می شود در صورتی اشتغال ایجاد خواهد شد که تعداد یک شرکت یا کارخانه یا  کارگاهی که به تبع آن تعداد بیمه شده های سازمان تامین اجتماعی افزایش پیدا کنه و بهترین راهکاری که در کنترل این رویکرد نظارت دقیق این سازمان بر این اعتبارات خواهد بود.
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان به شیوه پرداخت حق بیمه یا دریافت کد کارگاهی از افرادی که از این تسهیلات استفاده می کنند اشاره کرد و گفت: اعتباراتی که به متقاضیان پس از تایید دستکاه های اجرایی توسط بانک ها پرداخت می شود وقتی که اقساط این تسهیلات پرداخت می‌شود فرد موظف کنند به  شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید و در صورت نداشتن کد گارگاهی این کد را جهت پرداخت  لیست های حق بیمه  دریافت کند یا اینکه اگر کد گارگاهی داشت و قصد افزایش تعداد بیمه‌شده ها را دارد ، تعداد بیمه شده های جدید را در لیست بیمه شدگان خود اضافه کند.
وی در ادامه افزود: از این طریق ما بتوانیم که یک آمار دقیقی از اینکه بابت تسهیلاتی که پرداخت شده آیا شغلی ایجاد شده و یا کسی فرصت شغلی جدیدی ایجاد کرده که به ما این اجازه را می دهد  به راحتی پرداخت تسهیلات را کنترل کنیم چون در هر صورت تسهیلات اشتغالزایی پرداخت میشود و آمار دقیق ان زمانی قابل دسترسی و قابل کنترل پیگیری خواهد بود.
گودرزی تصریح کرد: این سازمان هم تمام تلاش خود را برای افرادی که تسهیلات اشتغالزا دریافت کردند و برای دریافت کد کارگاهی و یا اضافه کردن بیمه شدگان  شرایط را به بهترین نحو تسهیل کرده و در بورکراسی اداری گیر نکنند.
حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در استان 
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در تشکیل و حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر توسعه این شرکت ها با همکاری های همه دستگاه های اجرایی تاکید داشتند بنابراین با توجه به ماده 38 تفاوتی بین شرکت های دانش بنیان و معمولی وجود دارد که در نظر داریم نهایت مساعدت و همکاری لازم را با شرکتهای دانش‌بنیان داشته باشیم و در این راستا کارگاه آموزشی و مشاوره ای برای این شرکتها برگزار کنیم ، تا دقیق تر از قوانین سازمان مطلع باشند و بتوانند از مزایای مندرج در قانون تامین اجتماعی استفاده کنند.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه‌ای که در طول سالیان اخیر به کشور وارد شد و منجر به رکود صنایع در استان شد، عنوان کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی نیز توقعات و خواسته‌هایی از تامین اجتماعی دارند که قول مساعد می‌دهیم در چهارچوب قانون نهایت مساعدت لازم را با آنها خواهیم داشت.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان افزود: البته ممکن است تحقق برخی از خواسته‌های آنان توسط اداره کل ممکن نباشد اما ما همین موضوعات را نیز از سازمان مرکزی پیگیری می‌کنیم بلکه شاید تغییری در شرایط و مقررات رخ دهد و این عزیزان مشمول ارفاقات خاصی شوند.
گودرزی خاطرنشان‌ کرد: اگر شرکتی یا واحد صنعتی‌ در حال‌حاضر در بحث پرداخت حق بیمه لیست‌های جاری مشکلاتی دارد در حد توان در گرفتن لیست‌های حق بیمه، مساعدت لازم را لحاظ خواهیم کرد و نیز در صورتی که بدهی معوق داشته باشند، کمک می‌کنیم با آسانترین حالت قسط بندی شود.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با استفاده از طرح‌ها و تبصره‌های قانونی باری از دوش کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی فعال برداریم و با حمایت و مساعدت این عزیزان شاهد رونق اشتغالزایی در سطح استان باشیم.
19 هزار 152 کارگاه فعال در لرستان حق بیمه پرداخت می کنند 
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان به تعداد شعبات و کارگزاری های فعال در استان اشاره کرد و گفت : تعداد 11 شعبه اصلی  ، 5 شعبه اقماری و 7 کارگذاری در سازمان تامین اجتماعی خدمات لازم را به جامعه تحتت پوش خود ارائه می‌کنند.
وی افزود: همچنین تعداد 13 هزار 2132 نفر در استان بیمه شده اجباری می‌باشند، بیمه شده‌های اجباری به کسانی اطلاق می شود که در کارگاه‌های فعال و تعداد زیاد مشغول به کار هستند و کارفرما نسبت به واریز و پرداخت حق بیمه اقدام می‌کند.
گودرزی با اشاره به تعداد بیمه شدگان خاص در استان ، خاطر نشان کرد : 92 هزار و 312 نفر بیمه خاص در استان هستند که شامل بیمه مشاغل آزاد ,  اختیاری ، کارگران ساختمانی ، خادمین مساجد ، باربران و از این دسته افراد می باشند‌.
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان اضافه کرد : تعداد مستمری بگیران بازنشسته های اصلی در استان 78 هزار و 568 نفر می باشند و در مجموع اداره کل تامین اجتماعی استان جمعیتی بالغ بر 755 هزار 945  نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار دارد و به آنها خدمت رسانی انجام می دهد.
اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی 
گودرزی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری بدنبال اجرای طرح فراگیر خانواده ایرانی هستیم، اظهار داشت : باتوجه به اصل 29 قانون اساسی که برخورداری از مزایای تامین احتماعی را حق همگانی دانسته و ماده 1 قانون تامین اجتماعی که بر اجرا، تعمیم و گسترش بیمه ها تاکید دارد سازمان اجرای طرح فراگیر خانواده ایرانی در قالب بیمه زنان خانه دار، دختران و فرزندان دانشجو در دستور کار قراردارد که فرزندان دانشجو که صرفا اشتغال به تحصیل داشته باشند و تحت تکفل پدر و یا مادر باشند می تواند از مزایای این طرح بهره مند شوند و خدمات درمانی را دریافت کنند.
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان عنوان کرد: شرط سنی این طرح حداقل 18 سال و حداکثر 50 سال است که افراد بالای 50 سال سن با داشتن سابقه پرداخت حق بیمه در بالای سن 50 سال خود مشمول دریافت مزایای این طرح خواهند شد.
گودرزی در پایان تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای کمک به واحدهای تولیدی استان برای پایداری اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید با ارائه خدمات بهینه به کارگاه‌ها و کارخانجات استان و بهترین نحو و شرایط آسان را در تقسیط بیمه معوق این واحدها فراهم می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

بازدید دادستان مرکز استان از شرکت صبا ظرف آسیا

رشد 400 درصدی پرداخت تسهیلات دام و طیور در بانک کشاورزی استان لرستان

مراسم روز خبرنگار در اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد

سرپرست معاونت راهداری لرستان منصوب شد

127 طرح گازرسانی هفته دولت در لرستان بهره برداری می شود

خسارت سیل به تاسیسات آب شرب7 روستای لرستان

بستر تسهیل در تردد و ایمنی زائران اربعین حسینی فراهم شود

تمهیدات برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا مهیاست

تمهیدات برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا مهیاست

قطع بدون مجوز درختان جنگلی در لرستان غیرقانونی است

رفع تصرف 16000 متر مربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه

صدور 25 پروانه استاندارد در لرستان

دستگیری کلاهبردار 30 میلیاردی در خرم آباد

کشف 10میلیارد کالای قاچاق درخرم آباد

کاهش هدر رفت گاز در سه ماهه اول سال 1401 نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان لرستان

اسکان 27 هزار حادثه دیده در سیل اخیر کشور/ به 200 خانواده حادثه دیده لرستانی امدادرسانی شد

واریز 15هزار و 834 میلیارد ریال وجوه خرید تضمینی گندم توسط بانک کشاورزی استان لرستان

126 میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری لرستان نیاز است

29 درصد از حجم مخازن سدهای لرستان پر است

اعزام 16 اکیپ خدمات رسان دامپزشکی به مناطق سیل زده الیگودرز

وزیر جهاد کشاورزی خرید محصولات درمناطق سیل زده را تضمین کرد

6 آسانسور غیراستاندارد در لرستان پلمب شد

پایان قدرت نمایی 2 شرور فضای مجازی در الیگودرز

سه سارق سابقه دار در خرم‌آباد دستگیر شدند

پایش کمی فرآورده های صنایع غذایی در قالب گشت مشترک

آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون تأسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی کالا

آمادگی 100 تیم آبفای لرستان برای مقابله با سیل

بیش از هزار و صد کیلوگرم ذغال قاچاق در سلسله کشف و ضبط شد

آبرسانی به 7 روستای محروم لرستان در قالب طرح محرومیت زدایی

فقط آمار مرکز آمار مبنای تصمیم‌سازی‌ها قرار گیرد

قاری روشندل و بین المللی لرستانی خادم، و قاری و موذن رسمی حرم مطهر رضوی شد

ثبت دو رکورد آسیایی و یک رکورد جهانی توسط محسن کردعلیوند قهرمان لرستانی ورزش های رزمی

طبخ 20 هزار پرس غذای گرم در روز عید غدیر در خرم‌آباد

ایمن سازی ، مقاوم سازی و تاب آوری خطوط و تاسیسات شبکه گاز طبیعی در استان لرستان

ایستگاه آخر جشنواره ملی فرهنگ‌سازی مالیاتی در بخش شعر طنز فرار مالیاتی

کشف 31 هزار قلم کالای قاچاق در"خرم آباد"

جذب بیش از 2 هزار و 800 اشتراک گاز طبیعی در استان لرستان طی سه ماهه اول سال

پیام تبریک فرمانده انتظامی لرستان به مناسبت عید سعید قربان

کشف 13 میلیاردی کالای قاچاق در"ازنا

بازدید مدیر کل سازمان بازرسی استان لرستان از آبرسانی به چند روستای نورآباد

تقدیر معاون وزیر و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از فعالیت های شیرزاد بسطامی

توزیع 300 بسته معیشتی در چگنی

گازرسانی به 34 واحد تولیدی و صنعتی در استان لرستان

رسالت بنیاد مستضعفان همواره در راستای محرومیت زدایی و کمک به محرومان بوده است

استفاده از دریچه های نانو ترکیبی غیر قابل سرقت وبا مقاومت بالا

راه اندازی 4 گارگاه جدید در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران خرم آباد

روکش آسفالت حفاظتی 40 کیلومتر راه روستایی در لرستان

کنترل سیستم نظارت بر شعله اجاق گازهای عرضه شده در بازار لرستان

بازدید معاون راهبردی ونظارت بربهره برداری شرکت آب وفاضلاب کشور از تاسیسات آب شهرستان خرم آباد

تارنمای «دانشنامه‌ی دفاع مقدس لرستان» را تیم تخصصی با راهبری دانشگاه لرستان، طراحی می‌کند