آخرین مطالب

حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در استان اجتماعی

حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در استان

  بزرگنمایی:

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان گفت: تسهیلات اشتغالزا باید از سوی متقاضی با بیمه کردن پرداخت شود، که ثبت آن می‌تواند به منزله ایجاد اشتغال جدید باشد و سازمان تامین اجتماعی باید در این زمینه یکی از ناظرین باشد.
به گزارش  دیار مفرغ ،منوچهر گودرزی در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به بعضی از کارگاه‌ها و شرکت هایی که در حال تاسیس هستند یا توسعه هستند باید با نظارت سازمان تامین اجتماعی باشند، اظهار داشت: در زمینه ارائه تسهیلاتی که در استان برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی به متقاضیان پرداخت می شود در صورتی اشتغال ایجاد خواهد شد که تعداد یک شرکت یا کارخانه یا  کارگاهی که به تبع آن تعداد بیمه شده های سازمان تامین اجتماعی افزایش پیدا کنه و بهترین راهکاری که در کنترل این رویکرد نظارت دقیق این سازمان بر این اعتبارات خواهد بود.
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان به شیوه پرداخت حق بیمه یا دریافت کد کارگاهی از افرادی که از این تسهیلات استفاده می کنند اشاره کرد و گفت: اعتباراتی که به متقاضیان پس از تایید دستکاه های اجرایی توسط بانک ها پرداخت می شود وقتی که اقساط این تسهیلات پرداخت می‌شود فرد موظف کنند به  شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید و در صورت نداشتن کد گارگاهی این کد را جهت پرداخت  لیست های حق بیمه  دریافت کند یا اینکه اگر کد گارگاهی داشت و قصد افزایش تعداد بیمه‌شده ها را دارد ، تعداد بیمه شده های جدید را در لیست بیمه شدگان خود اضافه کند.
وی در ادامه افزود: از این طریق ما بتوانیم که یک آمار دقیقی از اینکه بابت تسهیلاتی که پرداخت شده آیا شغلی ایجاد شده و یا کسی فرصت شغلی جدیدی ایجاد کرده که به ما این اجازه را می دهد  به راحتی پرداخت تسهیلات را کنترل کنیم چون در هر صورت تسهیلات اشتغالزایی پرداخت میشود و آمار دقیق ان زمانی قابل دسترسی و قابل کنترل پیگیری خواهد بود.
گودرزی تصریح کرد: این سازمان هم تمام تلاش خود را برای افرادی که تسهیلات اشتغالزا دریافت کردند و برای دریافت کد کارگاهی و یا اضافه کردن بیمه شدگان  شرایط را به بهترین نحو تسهیل کرده و در بورکراسی اداری گیر نکنند.
حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در استان 
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در تشکیل و حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر توسعه این شرکت ها با همکاری های همه دستگاه های اجرایی تاکید داشتند بنابراین با توجه به ماده 38 تفاوتی بین شرکت های دانش بنیان و معمولی وجود دارد که در نظر داریم نهایت مساعدت و همکاری لازم را با شرکتهای دانش‌بنیان داشته باشیم و در این راستا کارگاه آموزشی و مشاوره ای برای این شرکتها برگزار کنیم ، تا دقیق تر از قوانین سازمان مطلع باشند و بتوانند از مزایای مندرج در قانون تامین اجتماعی استفاده کنند.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه‌ای که در طول سالیان اخیر به کشور وارد شد و منجر به رکود صنایع در استان شد، عنوان کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی نیز توقعات و خواسته‌هایی از تامین اجتماعی دارند که قول مساعد می‌دهیم در چهارچوب قانون نهایت مساعدت لازم را با آنها خواهیم داشت.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان افزود: البته ممکن است تحقق برخی از خواسته‌های آنان توسط اداره کل ممکن نباشد اما ما همین موضوعات را نیز از سازمان مرکزی پیگیری می‌کنیم بلکه شاید تغییری در شرایط و مقررات رخ دهد و این عزیزان مشمول ارفاقات خاصی شوند.
گودرزی خاطرنشان‌ کرد: اگر شرکتی یا واحد صنعتی‌ در حال‌حاضر در بحث پرداخت حق بیمه لیست‌های جاری مشکلاتی دارد در حد توان در گرفتن لیست‌های حق بیمه، مساعدت لازم را لحاظ خواهیم کرد و نیز در صورتی که بدهی معوق داشته باشند، کمک می‌کنیم با آسانترین حالت قسط بندی شود.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با استفاده از طرح‌ها و تبصره‌های قانونی باری از دوش کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی فعال برداریم و با حمایت و مساعدت این عزیزان شاهد رونق اشتغالزایی در سطح استان باشیم.
19 هزار 152 کارگاه فعال در لرستان حق بیمه پرداخت می کنند 
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان به تعداد شعبات و کارگزاری های فعال در استان اشاره کرد و گفت : تعداد 11 شعبه اصلی  ، 5 شعبه اقماری و 7 کارگذاری در سازمان تامین اجتماعی خدمات لازم را به جامعه تحتت پوش خود ارائه می‌کنند.
وی افزود: همچنین تعداد 13 هزار 2132 نفر در استان بیمه شده اجباری می‌باشند، بیمه شده‌های اجباری به کسانی اطلاق می شود که در کارگاه‌های فعال و تعداد زیاد مشغول به کار هستند و کارفرما نسبت به واریز و پرداخت حق بیمه اقدام می‌کند.
گودرزی با اشاره به تعداد بیمه شدگان خاص در استان ، خاطر نشان کرد : 92 هزار و 312 نفر بیمه خاص در استان هستند که شامل بیمه مشاغل آزاد ,  اختیاری ، کارگران ساختمانی ، خادمین مساجد ، باربران و از این دسته افراد می باشند‌.
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان اضافه کرد : تعداد مستمری بگیران بازنشسته های اصلی در استان 78 هزار و 568 نفر می باشند و در مجموع اداره کل تامین اجتماعی استان جمعیتی بالغ بر 755 هزار 945  نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار دارد و به آنها خدمت رسانی انجام می دهد.
اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی 
گودرزی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری بدنبال اجرای طرح فراگیر خانواده ایرانی هستیم، اظهار داشت : باتوجه به اصل 29 قانون اساسی که برخورداری از مزایای تامین احتماعی را حق همگانی دانسته و ماده 1 قانون تامین اجتماعی که بر اجرا، تعمیم و گسترش بیمه ها تاکید دارد سازمان اجرای طرح فراگیر خانواده ایرانی در قالب بیمه زنان خانه دار، دختران و فرزندان دانشجو در دستور کار قراردارد که فرزندان دانشجو که صرفا اشتغال به تحصیل داشته باشند و تحت تکفل پدر و یا مادر باشند می تواند از مزایای این طرح بهره مند شوند و خدمات درمانی را دریافت کنند.
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان عنوان کرد: شرط سنی این طرح حداقل 18 سال و حداکثر 50 سال است که افراد بالای 50 سال سن با داشتن سابقه پرداخت حق بیمه در بالای سن 50 سال خود مشمول دریافت مزایای این طرح خواهند شد.
گودرزی در پایان تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای کمک به واحدهای تولیدی استان برای پایداری اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید با ارائه خدمات بهینه به کارگاه‌ها و کارخانجات استان و بهترین نحو و شرایط آسان را در تقسیط بیمه معوق این واحدها فراهم می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

انتقال خون لرستان سه رتبه نخست کشوری را کسب کرد

برنامه مشارکتی نذر خون برگزار شد +عکس

آزادی 20 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد لرستان با عفو رهبری

تولید عسل لرستان به 4 هزار و 500 تن در سال افزایش می یابد

جمع آوری زکات فطره در 2 هزار و 566 پایگاه لرستان

یک فوتی و یک مصدوم در برخورد با گاردریل در محور خرم‌آباد

علت فوت دکتر «پرستو بخشی» اعلام شد

38 هزار واحد مسکونی روستایی در لرستان نیازمند مقاوم‌سازی هستند

افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب کوهدشت در سال آینده

نشست تخصصی رؤیت پذیری هلال ماه در کانون لرستان برگزارشد

رها سازی سنجاب ها در طبیعت لرستان

سربلندی بیمه سلامت لرستان در پرداخت به موقع مطالبات به موسسات تشخیصی درمانی با مساعدت بانک رفاه

هشدار در خصوص کلاهبرداری به بهانه دریافت فطریه

جابه‌جایی بیش از 127 هزار مسافر از طریق ناوگان عمومی لرستان

177 مرکز متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی در لرستان پلمب شد

277 متهم تحت تعقیب و اراذل‌واوباش در لرستان دستگیر شدند

شروع عملیات اجرایی پروژه مخابراتی نجما در فاز دوم مسکن مهر کمالوند

مبلغ زکات فطره در لرستان اعلام شد

پیکر شهید مدافع حرم در بروجرد به خاک سپرده می شود

بیش از 5000 مادر و کودک لرستانی سبد تغذیه رایگان دریافت می کنند

کشف بیش از یک تن و 365 کیلوگرم مواد مخدر در لرستان

کاهش 28 درصدی تصادفات جاده‌ای در لرستان

مشارکت بیش از 10 هزار لرستانی در جشنواره کتابخوانی «رضوی»

مسیرهای راهپیمایی روز قدس در لرستان اعلام شد

دستگیری صیادان غیرمجاز پرندگان وحشی در منطقه گرین لرستان

اسکان و اقامت بیش از 155 هزار مسافر نوروزی در لرستان

327 بازدید نظارتی از مراکز اقامتی و خدماتی لرستان

بازدید بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی از جاذبه های تاریخی و طبیعی لرستان

تشریح اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در ایام نوروز

مرگ پدر و پسر یک خانواده در سد خان آباد الیگودرز /گردشگران نکات ایمنی را در حاشیه دریاچه ها رعایت نمایند

پذیرش 52 هزار مسافر نوروزی در مراکز اسکان آموزش‌وپرورش لرستان

فرصت‌های شغلی دومین آزمون خاص فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر افزایش یافت

ثبت نام دومین آزمون خاص فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر تا پایان فروردین ماه 1403 تمدید شد

توزیع دو هزار 700بسته معیشتی طرح هلال رحمت در لرستان

تأکید فرمانده انتظامی لرستان بر حفظ حرمت ماه رمضان

تعطیلی اماکن تاریخی لرستان همزمان با سالروز شهادت امام علی(ع)

رئیس بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد سرمایه مردم لرستان است/ مغرضان و منفعت‌طلبان سیاسی دست از تخریب و فرافکنی بردارند

لرستان رتبه اول حذف مجوزهای کاغذی در کشور

معدوم کردن بیش از سه تن مواد غذایی فاسد در خرم آباد

کشف 345 کیلوگرم موادمخدر در لرستان

اسکان 137 هزار مسافر در اقامتگاه‌های لرستان

پروژه ی راه آهن خرم آباد به دورود بعد از تعطیلات نوروز فعال خواهد شد

ساعات کاری ادارات دولتی لرستان در ایام شب‌های قدر اعلام شد

توقیف خودروی حامل 45 قبضه سلاح در لرستان

اعتکاف علمی دانش آموزان کنکوری لرستان

مشاهده یک خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده «اشترانکوه»

احیا 239 واحد غیر فعال و نیمه فعال لرستان

اسکان36هزار مسافر نوروزی توسط آموزش و پرورش لرستان

برق روستاهای لرستان پس از بارش‌های اخیر وصل شد

توقیف محموله 20 میلیاردی قاچاق در لرستان