خسارت سیل به تاسیسات آب شرب7 روستای لرستان
شنبه 15 مرداد 1401 - 15:58:48مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان از خسارت سیل به تاسیسات آب شرب7 روستای استان خبر داد.

به گزارش دیار مفرغ، حمیدرضا کرم وند گفت : شرکت آب و فاضلاب لرستان با توجه به اخطار های مکرر در خصوص بارندگی های شدید، با برگزاری جلسات متعدد کمیته بحران نسبت به آماده کردن تیم های عملیاتی با امکانات موجود ، آبگیری تمامی مخازن با حداکثر ظرفیت برای قطعی احتمالی آب شرب ، نصب علمک بر روی چاهها ، مهار خطوط انتقال آبی که در معرض احتمالی سیل بودند و...خود را برای مقابله با سیل آماده نمود.

کرم وند گفت:  در اثر بارندگی های اخیر در حدود 3 کیلومتر از  خطوط انتقال آب شرب  روستاهای پرسک علیا و سفلی در شهرستان سلسله خسارت وارد شده است.

وی افزود: همچنین در شهرستان الیگودرز به 5 روستا علاوه بر خطوط انتقال آب به مخازن و شبکه توزیع خسارت وارد شدکه بازسازی 4 دهنه چشمه در دستور کار قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان از هزینه های خسارت سیل به این روستاها گفت: هزینه عملیات اجرایی درروستاهای شهرستان سلسله بالغ بر 30 میلیارد ریال و در روستاهای الیگودرز 60 میلیارد ریال می باشد.

کرم وند در پایان ادامه داد که خوشبختانه علی رغم شدت بارندگی ها و با توجه به آمادگی برای مقابله با این حوادث مشکل خاصی در تامین آب شرب روستاها وجود مداشت و مواردی که نیاز بوده بوسیله تانکر انجام گرفته است.

لازم به ذکر است که دو روستای سیل زده شهرستان سلسله دارای جمعیتی بالغ بر  160 خانوار و 5 روستای شهرستان الیگودرز 200 خانوار می باشد.


http://diarmafrag.ir/fa/News/8491/خسارت-سیل-به-تاسیسات-آب-شرب7-روستای-لرستان
بستن   چاپ