سوگواره منطقه‌ای عاشورایی چلچراغ در لرستان
شنبه 19 خرداد 1403 - 14:46:01

به گزارش دیار مفرغ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: دومین سوگواره ی منطقه‌ای «چلچراغ» با هدف تولید آثار فرهنگی هنری فاخر با موضوع نهضت حسینی(ع) و با حمایت قرارگاه شهید آوینی در استان برگزار می‌شود. 

اعظم روانشاد افزود: سوگواره عاشورایی چلچراغ با هدف خلق و تولید آثار فرهنگی هنری با موضوع نهضت حسینی(ع) به‌ویژه با نمادهای بومی و محلی برای دومین سال متوالی در لرستان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه اولین سوگواره عاشورایی «چلچراغ» سال گذشته پس از ایام اربعین حسینی(ع) به‌صورت استانی برگزار شد، گفت: با توجه به استقبال هنرمندان لرستانی و اینکه از سایر استان‌ها نیز هنرمندانی متقاضی ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره بودند، امسال این سوگواره به‌صورت منطقه‌ای و با حضور هنرمندانی از استان‌های کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان و همدان برگزار شود.

روانشاد با اشاره به محورهای برگزاری این سوگواره عاشورایی گفت: آواها و نواهای عاشورایی شامل: سرود، موسیقی، مداحی و نوحه‌خوانی؛ تایپوگرافی، گرافیک دیجیتال، خوشنویسی، فیلم‌نامه و نمایشنامه‌نویسی محورهایی هستند که هنرمندان می‌توانند آثارشان را با هدف ترویج نهضت حسینی (ع) و معرفی آیین‌ها و مناسک مردم، به ویژه مردم لرستان در ماه‌های محرم و صفر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این سوگواره تبیین قیام عاشورا، معرفی و پاسداشت سنت‌ها و آیین‌های عاشورایی، توسعه و تعمیق استعدادها و ظرفیت‌ها فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در این زمینه است.

روانشاد گفت:علاقه‌مندان می‌توانند تا 31 خرداد به رایانامه Chelcheragh.ashoura@gmail.com آثار خود را ارسال کنند.


http://diarmafrag.ir/fa/News/14127/سوگواره-منطقه‌ای-عاشورایی-چلچراغ-در-لرستان
بستن   چاپ